Середа, 14 листопада 2018 11:52

13 листопада 2018 року представники Програми уряду Німеччини «Пілотний проект дуальної вищої освіти в Україні» відвідали обласний центр Кіровоградщини в рамках співпраці з Економіко-технологічним інститутом імені Роберта Ельворті

13 листопада 2018 року представники Програми уряду Федеративної республіки Німеччини «Пілотний проект дуальної вищої освіти в Україні» відвідали обласний центр Кіровоградщини в рамках співпраці з підприємствами «Ельворті ГРУП» і «Гідросила ГРУП» та Економіко-технологічним інститутом імені Роберта Ельворті.

Істрія співпраці почалася 15 лютого 2017 року, коли на платформі Федерації роботодавців України (ФРУ) відбувся круглий стіл «Дуальна освіта - виклик безробіттю», на якому дуальну вищу освіту презентували представники німецького проекту «Дуальна освіта в діалозі». На заході були присутні Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та її перший заступник Володимир Ковтунець. Ними було підтримано ініціативу ФРУ про доцільність створення робочої групи з розробки «дорожньої карти» по впровадженню дуальної вищої освіти в Україні.

Підприємства «Ельворті ГРУП» і «Гідросила ГРУП» з огляду на проблему з неякісною підготовкою кадрів для машинобудування зацікавились проектом, і у листопаді минулого року делегація з Кіровоградщини на чолі з головою правління Кіровоградського обласного об’єднання організацій роботодавців Павлом Штутманом відвідала в Німеччині Головний офіс групи комунальних підприємств м. Ерфурт, керівники якого були учасниками програми уряду ФРН "Дуальна освіта в діалозі". Метою цієї зустрічі було з'ясувати, як організована програма дуальної вищої освіти на конкретному підприємстві у Німеччині. Після поїздки підприємства «Ельворті ГРУП» і «Гідросила ГРУП», а також Економіко-технологічний інститут імені Роберта Ельворті були включені в наступний «Пілотний проект дуальної вищої освіти в Україні», що втілюється сьогодні також під патронатом уряду ФРН. Поки дуальне навчання в ЕТІ ім. Роберта Ельворті здійснюється за економічними спеціальностями.

Дуальна система передбачає, що 50% часу навчання студенти проводять на підприємствах, відповідно до майбутньої спеціальності. При цьому кількість аудиторних годин – така ж, як і на стаціонарній денній формі навчання.

Метою візиту на Кіровоградщину німецьких партнерів цього разу стало надання методик, рекомендацій та практичних порад для успішного втілення проекту українською стороною.

Read 215 times