Вівторок, 10 вересня 2019 12:15

Навички громадської адвокації освоювали кропивничани на тренінгу в інституті імені Роберта Ельворті

Навички громадської адвокації освоювали кропивничани на тренінгу в інституті імені Роберта Ельворті.
В Економіко-технологічному інституті ім. Р. Ельворті у рамках проекту “MeDiaPLUR” відбувся тренінг “Громадська адвокація: сучасні техніки”. Понад 30 учасників дізналися, з допомогою яких інструментів вони, як активні жителі міста, можуть адвокатувати актуальні теми і проблеми в суспільстві.

Алла Волошина, тренерка й голова Кіровоградського відділення Асоціації сприяння самоорганізації населення, говорить, сьогодні кожен громадянин має широкі можливості впливати на розвиток своєї держави, на втілення реформ, які відбуваються в Україні, вирішення актуальних запитів у суспільстві. І важливо сьогодні розуміти, яким чином кожен може стати агентом змін у цьому процесі, які інструменти може використовувати. 
“Адвокація – це основний і дуже важливий інструмент взаємодії громадськості з органами влади і місцевого самоврядування.

Вона завжди ставить собі за мету вирішення конкретного питання суспільної політики, об’єднуючи навколо нього великі групи населення. На тренінгу ми разом із учасниками не тільки визначили гострі соціальні питання міста Кропивницького, але й спланували адвокаційну кампанію, метою якої є збереження його чистоти та туристичної привабливості.

Я рада, що учасники тренінгу навчилися використовувати інструменти соціальних мереж (Facebook, YouTube) та блоги для того, щоби ефективно посувати свою ініціативу”, - прокоментувала Алла Волошина.
Саме блоги стануть одним із інструментів, що учасники тренінгу, серед яких місцеві активісти, студентська молодь, активні науковці та освітяни, використовуватимуть у подальшому. Під час тренінгу майбутні блогери також окреслили для себе мапу проблем міста, аби зрозуміти, на які теми варто писати у першу чергу. Серед тем, що для себе визначили учасники: екологічні проблеми, проблеми громадського транспорту та безпритульних тварин. Учасники конкретизували цільову аудиторію своїх блогів, які присвятять цим темам, слова-якорі, які допоможуть вплинути на читачів і закликати до дії.

Поміж дискусіями та плануваннями учасники дізнались про успішні кейси адвокаційних кампаній у Кропивницькому, з допомогою інтерактивних завдань зрозуміли, які функції виконують влада, бізнес і громадський сектор, і яке місце учасники, як блогери, можуть зайняти місце у цьому трикутнику.
Тренінг із громадської адвокації в інституті Р. Ельворті є стартом проекту „MeDiAPLUR”, що реалізується у Кропивницькому громадською організацією „Фундація прав людини” спільно з Благодійним Фондом "Ельворті" за підтримки Падернборнського університету коштами Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина. Проект має на меті розвивати блогерську культуру та практику громадського правозахисту в Кропивницькому та на Кіровоградщині загалом. Проектом передбачено проведення практичного тренінгу на тему використання платформ для блогів, а також блог-кафе, під час яких учасники дискутуватимуть на актуальні для міста теми, глибше досліджуватимуть проблеми в суспільстві та шукатимуть шляхи їх подолання.

Read 104 times Last modified on Вівторок, 10 вересня 2019 12:33