Вівторок, 03 грудня 2019 12:28

Оксана Жовтецька - яскрава представниця прогресивної молоді

Оксана Жовтецька, студентка другого курсу Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті, майбутній маркетолог. 29 листопада 2019 року була обрана головою Студентського Парламенту. Вона чітко розуміє сенс свого життя, куди вона рухається і ким хоче бути. Веде здоровий та активний спосіб життя. Як це їй вдається? Що її надихає?


    - Оксано, чому ти вирішила стати маркетологом і обрала саме цей освітній заклад?

    - Цією професією я зацікавилася в 9-му класі, після того, як мала досвід продажу взуття. Це був мій перший підробіток. Спочатку торгувала на ринку під час вихідних, а потім просувала інтернет-магазин. Вже тоді я почала замислюватися про потреби наших покупців, яким чином можна збільшити продажі та зацікавити їх купити товар саме у мене. Я вже тоді намагалася підсвідомо проаналізувати ринок у моєму рідному містечку Долинська і знайти інструменти для просування товару. Мене так захопив цей процес, що я замислилася про професію маркетолога.

Водночас, я цікавилася темою екології та подумувала про вибір освіти. Тому, коли настав момент вступу до вищого навчального закладу, мені потрібно було зробити складний вибір між спеціалізаціями дошкільна освіта в педуніверситеті, екологія в університеті Дніпра та маркетинг в Економіко -технологічному інституті  ім. Роберта Ельворті. Але коли я відвідала ЕТІ, поспілкувалася з викладачами, відчула родинну атмосферу закладу, я зрозуміла, що хочу навчатися саме тут. Про це рішення жодного разу не пошкодувала.

 За словами Оксани, вона завжди була активною дівчиною: була старостою класу, ведучою шкільних заходів, учасницею різноманітних подій в рідному містечку. Тому і не дивно, що дівчину відразу підхопила круговерть громадського життя обласного центру.

      - Я знаю, що ти активно займаєшся громадською діяльністю. Якою саме і що, це для тебе значить?

      - Я звикла долучатися до подій, що  відбуваються,  навколо мене, брати участь у різних заходах. Взагалі, моє життєве кредо: «Якщо не я, то хто?» Не можу лишатись осторонь, не той характер. Я лише другий рік мешкаю у Кропивницькому, але за цей час я відвідала купу цікавих та корисних тренінгів, лекцій, форумів. Багато з них відбувалися саме у нашому інституті.

Наприклад, після відвідування весною форуму активної молоді, я прийняла рішення вступити до молодіжної організації «Перспектива молоді». Зараз очолюю медіа департамент і це чудовий досвід  для мене як майбутнього маркетолога, адже я займаюся просуванням проектів і діяльності організації.

Також я була учасницею німецького проекту MediaPlur, який реалізовувався на базі нашого інституту і стосувався теми блогерства. Так я для себе відкрила можливість ділитися власними думками та ідеями через блог, в якому розкриваю проблему екології. Сподіваюся, донести до людей нагальність розв’язання проблеми навколишнього середовища, пояснити що спільними діями ми можемо вберегти нашу планету від катастрофи. Зараз мій блог набуває популярності й це спонукає мене до подальшого розвитку в цьому напрямку.

Крім громадської діяльності, Оксана активно бере участь у житті інституту. З власної ініціативи, створила сторінку ETIACTIVESTUDNTS у соцмережах, як майданчик для обміну інформації, спілкування та об’єднання студентів. В минулій каденції Парламенту відповідала за інформаційні та організаційні завдання. Запровадила «Вечір кіно», який проходить щоп`ятниці.

     - Минулого тижня тебе обрали головою Студентського Парламенту. Яка була твоя передвиборча програма?

     - На першому курсі я увійшла до Парламенту, але не наважилась балотуватися на голову. Вважала, що мені не вистачає досвіду. Цього року я вже мала чітке бачення розвитку студентського самоврядування, знала, що можу запропонувати студентам.

В першу чергу, в своїй програмі я пообіцяла захищати права студентства та діяти виключно в рамках положення СП. По-друге, я наголосила, що хочу залучити усіх до життя інституту, аби ніхто не залишався осторонь. Для цього треба зробити дозвілля студентів цікавим та наповненим сенсом, і в мене є досвід, як втілювати ці плани.

Через насичене життя, Оксана не на словах знає, що таке time management і важливість планування свого дня. Завдяки цій корисній звичці, вона все встигає. 

 - З таким графіком залишається час на відпочинок?

     - Так. Звісно, це вихідні. Також, протягом робочого дня я завжди виділяю годину на відпочинок. Я захоплююся поезією, тому для мене найкращий спосіб розслабитися або перелаштуватися – читання віршів. Мої найулюбленіші поети – це Ліна Костенко, Сергій Жадан та Юрій Іздрик. Я захопилася відеоблогінгом - читаю вірші на камеру і викладаю відео в ютуб.

На думку Оксани, аби життя мало сенс, треба мати мету і чітке розуміння, як її досягнути. Саме ціль наповнює людину силою та енергією. Особливо, це важливо для молоді, яка тільки починає своє доросле життя.

Наталя Хандусенко

 

 

 

 

 

 

 

Read 323 times Last modified on Вівторок, 17 грудня 2019 10:32