Вівторок, 17 грудня 2019 11:33

В ЕТІ визначили фіналістів конкурсу «Ельворті – HMC»

 В Економіко-технологічному інституті імені Роберта Ельворті відбувся ІІ етап конкурсу «Ельворті – HMC» на отримання стипендії для навчання у Великій Британії, за результатами якого 15 школярів з Кіровоградщини потрапили до фіналу.


 

HMC – це асоціація, що об’єднує керівників багатьох незалежних приватних шкіл Великої Британії. HMC Projects – британський трастовий фонд, який організує дві стипендіальні програми (повну і часткову) для талановитих і здібних школярів віком 16–17 років з країн центральної і східної Європи: Вірменії, Боснії–Герцеговини, Болгарії, Хорватії, Чеської республіки, Естонії, Грузії, Молдови, Чорногорії, Угорщини, Сербії, Словакії та України.

Кожного року HMC Projects відбирають близько 90 школярів з цих країн і розподіляють на навчання у 60 школах-пансіонах в усіх частинах Великої Британії за повною дворічною програмою зі складанням міжнародних випускних іспитів («A levels», «International Baccalaureate» або «Scottish Highers»). 

За результатами попереднього тестування відбуваються відбіркові інтерв’ю.  Школярі-переможці, яким надано стипендію, розпочинають новий навчальний рік у вересні.

 

Докладніше про конкурс «Ельворті – HMC»  розповідає регіональна координаторка Анастасія Бережньова-Цабій: «Зазвичай цей конкурс проводиться в столицях. Але завдяки підтримці Майкла Кларксона Вебба, онука Роберта Ельворті, HMC в Україні проходить не тільки в Києві, а й в Кропивницькому, окремо для школярів Кіровоградщини. Конкурс складається з трьох етапів: лексико-граматичний тест, написання твору та співбесіда з британцями.

15 січня 2020 року відбудеться фінал конкурсу, до якого пройшли 15 учнів. ІІІ етап - це відбіркове інтерв’ю з представниками HMC Projects   з Великої Британії. До спілкування запрошують по три учасники. Спочатку задають загальні питання кожному окремо. Потім діти спілкуються між собою на задану тему, аби перевірити як вони взаємодіють з незнайомими людьми. Результати конкурсу зазвичай оголошують через два місяці.

Є два види стипендії: повна та часткова. Розмір повної стипендії на рік становить понад 30 000 £, до якої входять: навчання у приватній школі Британії, проживання та харчування. Переможець має оплатити лише переліт та оформлення візи. Крім того, потрібно оплатити адміністративний внесок, але для стипендіатів з Кіровоградщини його оплачує  Майкл Кларксон Вебб».

 

До фіналу пройшли: Абдельїлах Лейла, Бондар Влада-Анастасія, Бублик Анастасія, Голофаєв Антон, Гребінчук Станіслав, Дурач Олексій, Жуковська Марія, Зінзура Катерина, Зіноватна Олександра, Кармазін Дарія, Карпенко Єлизавета, Матвієнко Сергій, Пешехонова Катерина, Сидоренко Ольга, Хащевацька Віолєтта.

 

Бажаємо всім фіналістам перемоги!

Read 237 times Last modified on Вівторок, 17 грудня 2019 12:01