Понеділок, 13 січня 2020 10:10

Вчитися на роботі: досвід студентки ЕТІ Анни Хлань, яка навчається за дуальною системою освіти

Анна Хлань, студентка ІІІ курсу Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті, навчається за дуальною формою організації навчального процесу за спеціальністю «Маркетинг» та працює молодшим маркетологом на підприємстві «Ельворті». Ані нещодавно виповнилося лише 19, а вона вже має трудову книжку та отримує зарплатню, а по закінченню інституту вона буде не теоретиком з дипломом, а досвідченою спеціалісткою зі стажем.   

З 2017 року Економіко-технологічний інститут імені Роберта Ельворті, перший приватний вищий навчальний заклад Центральної України,  є активним учасником проєктів «Дуальна освіта в діалозі» та «Пілотний проєкт дуальної вищої освіти в Україні», що здійснюються за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та за участі Федерації роботодавців України. Заклад співпрацює з провідними підприємствами Кіровоградщини, які є роботодавцями-партнерами з підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти: Міжнародна агропромислова виставка «Agroexpo»,  АТ «Ельворті»,  АТ «Гідросила», АТ «ТД Гідросила», АТ «Гідросила АПМ», АТ «Гідросила ЛЄДА», АТ «Металіт» та ТОВ КІЗ «ЛЕЗО».
Дуальна форма навчання – це поєднання навчання у ВНЗ з навчанням на робочих місцях. Важливо не плутати дуальну освіту з тим, коли студенти навчаються та паралельно працюють, і часто не за спеціальністю. Дуальна система передбачає, що 50% часу навчання студенти проводять на підприємствах, відповідно до майбутньої спеціальності. При цьому кількість аудиторних годин – така ж, як і на стаціонарній денній формі навчання.

Анна Хлань вступила до Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті саме через можливість навчатися за дуальною системою освіти. Дівчина розуміє, що по закінченню інституту у неї буде перевага перед іншими випускниками: практичні навички, досвід і стаж.

Розповідає Анна: «Під час навчання у Кропивницькому коледжі механізації сільського господарства, де я навчалася на маркетолога, наша група відвідала Економіко-технологічний інститут імені Роберта Ельворті і мене зацікавила дуальна система освіти. Вже тоді я зрозуміла перспективу такої форми навчання: ти отримаєш диплом, маючи за плечима практичний досвід і трудову книжку зі стажем. Завдяки цьому підвищується моя конкурентоспроможність на ринку праці, а також збільшується шанс отримати високооплачувану роботу.
У вересні, після проходження співбесіди на підприємствах-партнерах, я отримала пропозицію працювати молодшим маркетологом у Торговому домі підприємства «Ельворті», у відділі продажу. Навчання відбувається за системою 50%/50%. На роботі я теж отримую домашнє завдання, так, наприклад, я повинна була вивчити асортимент продукції підприємства.
Крім досвіду, робота на підприємстві – це можливість отримати пропозицію подальшого працевлаштування по закінченню інституту. Тобто, я отримаю диплом і одночасно роботу.
Ще у школі мої батьки завжди говорили мені, що треба вчитися, якщо хочеш досягти своєї мети. Моя головна ціль - це отримати диплом магістра, а мрія - одного дня відкрити власну справу».

Наталя Хандусенко

 
 
Read 381 times Last modified on Понеділок, 13 січня 2020 10:36